Найчастіші питання від споживачів та відповіді комунально-побутового підприємства "Теплокомунсервіс"

При централізованому опаленні чи можна відключити в одній із кімнат радіатор і опломбувавши його вимагати перерахунку оплати за тепло від теплопостачального підприємства?

Дане питання регулюється в законодавчому полі: Правилами надання послуг по централізованому опаленню, постачанню холодної та гарячої води та водовідведенню, затвердженими постановою Кабінету Міністрів України від 21.07.2005 г. N 630 (в подальшому – Правила). Згідно цім Правилам, опалювальною площею (об’єму) квартири є загальна площа (об’єм) без урахування площі лоджій, балконів, терас. В випадку відсутності пристроїв обліку, нарахування за послуги центрального теплопостачання проводиться на всю площу квартири із урахування тариф*1 м². Перерахування по ненаданим чи по наданим в повному обсязі послугам здійснюються згідно з пунктами 33-39 даних Правил. Відповідно, зменшення суми нарахувань за послуги централізованого теплопостачання шляхом відключення радіаторів в одному з приміщень квартири НЕМОЖЛИВО.

Работаю в другом городе, в своей квартире практически не проживаю. За услуги совсем не плачу, поскольку везде установлены счетчики. Но за отопление приходится платить сполна, хотя квартира стоит пустая. Как отключиться от центрального отопления за не потребностью?

Порядком отключения отдельных жилых домов от сетей централизованного отопления и снабжения горячей водой при отказе потребителей от централизованного теплоснабжения, утвержденным приказом МинЖКХ Украины от 22.11.2005 года №4 не предусмотрена возможность установки индивидуального отопления в отдельной квартире. Предусмотрена возможность отключения от ЦО только целым домом или подъездом.

Что такое отапливаемая площадь? Общая, за исключением лоджии, за исключением помещений, в которых нет тепловых приборов?

Согласно «Правил предоставления услуг по централизованному отоплению, снабжению холодной и горячей воды и водоотведения», утвержденных постановлением Кабинета Министров от 21.07.2005 года №630, отапливаемая площадь (объем) квартиры (дома усадебного типа) это общая площадь (объект объем) квартиры, а также дома усадебного типа без учета площади лоджий, балконов, террас.

Я совершил самовольное отключение от сети централизованного отопления, о чем написал заявление. В заявлении также указал просьбу подтвердить представителем ЖЕК акт о самом факте отключения. Уже неделю никто не приходит с проверкой.

Согласно п. 25 Правил предоставления услуг, утвержденных постановлением КМУ №630 от 21.07.2005 года самовольное отключение от сетей централизованного отопления и снабжения горячей водой запрещается. Вы совершили неправомерно, т.к. из ЖЭКа к Вам идти никто не собирается. Вам придется отвечать за свой поступок, ведь самовольный демонтаж труб централизованного отопления может привести к разбалансировке всей системы в доме. Меньше - Вам придется возместить убытки ЖЭКа и теплоснабжающих предприятий.

В 2012 році встановив автономне опалення в квартирі на підставі рішення виконавчого комітету про надання дозволу на виготовлення проектної документації на встановлення автономного опалення. Проект на газопостачання був розроблений , квартира відключена від централізованого опалення, але рахунки за послуги з теплопостачання отримую. Теплопостачальна організація пояснює це тим, що відсутній акт про відключення квартири. Чи правомірні дії теплопостачальної організації ?

У відповідь надаємо Вам роз`яснення Мінрегіону від 14.11.2013

Мінрегіон надає роз’яснення щодо процедури відключення окремих житлових будинків від мереж централізованого опалення та постачання гарячої води при відмові споживачів від централізованого теплопостачання. До Мінрегіону надходять численні звернення громадян щодо правомірності дій у разі відмови від централізованого теплопостачання. З метою інформування населення та запобігання виникненню проблемних ситуацій у регіонах України повідомляємо наступне:

Питання відключення від мереж ЦО і ГВП в житлових будинках регулюється Правилами надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення (далі - Правила), затвердженими постановою Кабінету Міністрів України від 21.07.2005 № 630 (із змінами), та Порядком відключення окремих житлових будинків від мереж централізованого опалення та постачання гарячої води при відмові споживачів від централізованого теплопостачання (далі – Порядок), затвердженим наказом Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства від 22.11.2005 № 4 (із змінами).

Згідно з пунктом 26 Правил відключення споживачів від мереж ЦО і ГВП здійснюється у разі, коли технічна можливість такого відключення передбачена затвердженою органом місцевого самоврядування відповідно до Закону України «Про теплопостачання» схемою теплопостачання, за умови забезпечення  безперебійної роботи інженерного обладнання будинку та вжиття заходів щодо дотримання в суміжних приміщеннях вимог будівельних норм і правил з питань проектування житлових будинків, опалення, вентиляції, кондиціонування, будівельної теплотехніки; державних  будівельних норм з питань складу, порядку розроблення, погодження та затвердження проектної документації для будівництва, а  також норм проектування реконструкції та капітального ремонту в частині опалення.

Цей Порядок визначає процедуру надання дозволу на відключення від мереж ЦО і ГВП окремого житлового будинку при відмові споживачів від ЦО і ГВП.

Для вирішення питання відключення житлового будинку (будинків) від мереж централізованого опалення його власник (власники) повинен (повинні) звернутися до постійно діючої міжвідомчої комісії (далі - Комісія) з письмовою заявою про відключення від мереж ЦО і ГВП.

Згідно з пунктом 2.2 зазначеного Порядку Комісія розглядає надані документи лише за наявності затвердженої органом місцевого самоврядування в установленому порядку оптимізованої схеми перспективного розвитку систем теплопостачання населеного пункту та відповідно до неї.

Внесені до Порядку зміни унеможливлюють відключення від ЦО і ГВП окремих квартир будинку і передбачають можливість відключення від ЦО і ГВП будинку в цілому за рішенням загальних зборів, за згодою всіх власників (уповноважених осіб власників) приміщень у житловому будинку.

Проект індивідуального (автономного) теплопостачання і відокремлення від мереж ЦО і ГВП виконує проектна або проектно-монтажна організація на підставі договору із заявником.

Відключення приміщень від внутрішньобудинкових мереж  ЦО і ГВП виконується монтажною організацією, яка реалізує проект, за участю представника власника житлового будинку або уповноваженої ним особи, представника виконавця послуг з ЦО і ГВП та власника, наймача (орендаря) квартири (нежитлового приміщення) або уповноваженої ними особи.

По закінченні робіт складається акт про відключення будинку від мереж ЦО і ГВП і в десятиденний термін подається заявником до Комісії на затвердження. Затвердження акта на черговому засіданні Комісії є підставою для перегляду сторонами умов договору про надання послуг з централізованого опалення.

Водночас наголошуємо, якщо при відключенні квартири від централізованого теплопостачання не було дотримано вимог Правил та Порядку, такі дії слід вважати самочинними. У цьому випадку нарахування плати за централізоване опалення є правомірним.

Кто должен оплачивать отопление мест общего пользования в доме? ЖЭК или собственники квартир?

Тариф на услуги централизованного отопления рассчитывается согласно постановлению КМУ № 869 от 01.06.2011 года, которым утвержден Порядок формирования тарифов, КТМ-204 и ДБН. Для расчета 1 Гкал тепловой энергии учитывается общая площадь жилого дома. В соответствии с правилами пользования помещений жилых домов и общежитий, утвержденных постановлением Кабинета Министров от 08.10.1992р. №572, владельцы квартир многоквартирных домов являются совладельцвми всех вспомогательных помещений дома и его технического оборудования и обязаны участвовать в общих расходах, связанных с содержанием дома и придомовых территорий в соответствии со своей долей в имуществе дома. Внутренне домовые сети централизованного отопления и горячего водоснабжения (ЦО и ГВС) относятся к инженерному (техническому) оборудованию жилого дома и являются его неотъемлемой частью. Таким образом, владельцы квартир должны участвовать в расходах на содержание дома пропорционально занимаемой площади жилья.

ПОКАЗНИКИ ЛІЧИЛЬНИКА

Передати показники квартирного телового лічильника до 1 числа кожного місяця:

e-mail: abon.bucha@tkservice.net.ua

тел.: 04597-40315

тел.: 098-603-26-68 (SMS, WhatsApp, Viber, Telegram: особовий рахунок - показники)
приклад: 099101 - 2,7ГДж

 

КОНТАКТИ

Адреса:
08292, м. Буча,
вул. Пушкінська, 59-Б,
оф. 127

Тел./факс:
(04597) 40-315

 

РЕЖИМ РОБОТИ

Понеділок з 8:30 до 17:00
Вівторок з 8:30 до 17:00
Середа з 8:30 до 17:00
Четвер з 8:30 до 17:00
П'ятниця з 8:30 до 16:00
Приймальні дні: вівторок, середа, четвер
Обідня перерва: з 12:00 до 13:00
Вихіднi дні: субота та неділя

Комунально-побутове підприємство «Теплокомунсервіс». Створене 10 травня 1993 року